ПРОТИДІЯ ІНШУВАННЮ!

Один із найважливіших кінофестивалів Німеччини Go East спільно з фондом «Пам’ять, відповідальність та майбутнє» (EVZ) запустив новий відбір до проекту «ПРОТИДІЯ ІНШУВАННЮ!». До участі запрошуються режисери з Німеччини та Центральної й Східної Європи, які працюють із темами щодо прав людини. До підтримки проекту долучився також і Docudays UA.

 

Невдовзі молоді режисерські тандеми з Німеччини та Центральної й Східної Європи вирушать у свої подорожі. Їхні головні цілі – використовуючи засоби кіно, дослідити іншування людей, які належать до різноманітного соціального, релігійного, культурного чи етнічного походження та/або сексуальної орієнтації чи ґендерної ідентичності, і представити портрети людей і проектів, які спрямовані на проголошення солідарності, громадянської сміливості та протидію дискримінації.

 

Термін «іншування» відсилає до зневаги так званих «інакших» у ситуації протиставлення «ми» та «вони». Класичні приклади іншування – антисемітизм, антициганізм, гомофобія та мізогінія, хоча «ПРОТИДІЯ ІНШУВАННЮ!» націлена також на роботу з іншими, менш відомими формами фокусованої мізантропії проти груп.

 

«ПРОТИДІЯ ІНШУВАННЮ!» поєднує етос кіновиробництва, присвяченого правам людини, із подорожами, тренінгами та побудовою мереж.

 

У межах інтенсивного воркшопу під час фестивалю Go East десять режисерських тандемів зустрінуться, щоб розробити ідеї власних проектів та представити їх експертному журі на пітчингу в останній день програми. Досвідчені режисери та спеціалісти куруватимуть розробку проектів та даватимуть поради учасникам.

 

П’ять із десяти номінованих тандемів отримають гранти на виробництво своїх фільмів під час церемонії нагородження фестивалю Go East. Кожен із п’яти дуетів отримає бюджет у розмірі 4000 євро на випуск свого фільму. Вони зможуть обрати між спільним створенням короткого фільму чи відеороботи і зйомкою двох окремих робіт. Вибір жанру та кінематографічної форми повністю залишається за командами.

 

Готові фільми будуть представлені на Go East 2018 та доступні для перегляду на сайті проекту. Наступний важливий компонент проекту «ПРОТИДІЯ ІНШУВАННЮ!» – мережа, що об’єднує партнерські кінофестивалі та правозахисників, надаючи більшого розголосу їхній роботі.

 

Хто може подати заявку?

 

Це проект, призначений для студентів та молодих випускників режисерських курсів із Німеччини, Центральної й Східної Європи віком від 18 до 35 років. Заявки можуть подати режисерські тандеми, що складаються з одного режисера з Німеччини та другого зі Східної Європи або з двох режисерів із різних країн Східної Європи, які хочуть разом реалізувати ідею проекту та відповідають вимогам участі в проекті. Заявку вправі подати й один учасник: Go East сформує відповідні тандеми із заявників перед початком фестивалю. Робочою мовою проекту «ПРОТИДІЯ ІНШУВАННЮ!» буде англійська, тож необхідне відповідне практичне володіння мовою. ​

 

Що потрібно для подання заявки?

 

1. Заповнена аплікаційна форма.

2. Резюме та фільмографія.

3. Опис ідеї проекту.

4. Надіслати приклад своєї роботи на DVD або за інтернет-посиланням.

 

Аплікаційну форму та додаткову інформацію можна знайти на сайті проекту - за посиланням

 

Процедура відбору

 

Дедлайн подання заявок – 31 січня 2017 року (поштовий штамп або дата електронного листа).

 

На основі матеріалів заявки незалежний відбірковий комітет визначить 10 режисерських тандемів, яких буде запрошено на 17 кінофестиваль Go East (27 квітня – 2 травня 2017 р.). П’ять тандемів-фіналістів відбере експертне журі в рамках фестивалю. Go East покриє витрати на проїзд, проживання та харчування під час фестивалю.

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
23–30
березня 2018
5
мiсяцiв до кінця прийому заявок

Завантажуйте мобільний додаток Docudays UA


Подай свій фільм!