Жива бібліотека

Якщо у звичайній бібліотеці обирають і читають книжки на цікаву тему, в нашій «Живій бібліотеці» можна обрати людину-«книгу» з цікавим життєвим досвідом і поставити їй різноманітні питання.

 

Перша «Жива бібліотека» з’явилась 13 років тому в Данії, на музичному фестивалі Roskilde. Її концепцію розробила данська неурядова молодіжна організація «Зупини насильство» (Stop the Violence). Відтоді ця ідея поширилася по всьому світу, була втілена в життя в Україні та кількох десятках країн.

 

«Книжками» є люди, щодо яких у суспільстві існують певні упередження – зазвичай це представники етнічних, релігійних меншин, ЛГБТІК-спільноти (лесбійки, геї, бісексуальні, трансгендерні люди, інтерсекси та квіри), а також люди, що живуть закритими групами (як, наприклад, біженці) або ж є прихильниками непопулярних ідей (приміром, вегани чи анархісти).

 

Ми організовуємо «Живу бібліотеку» і розшукуємо для неї унікальні «книжки», щоб надати «читачам» можливість діалогу і через нього – розуміння, наскільки життя справжньої людини, яка представляє ту чи іншу групу в суспільстві, відрізняється від наших стереотипів і забобонів стосовно цієї групи.

 

Це абсолютно безкоштовно, однак «читачі» повинні дотримуватися певних правил: за раз можна спілкуватися лише з однією «книжкою», найкраще – з тією, яка найменше подобається. Повернути її назад у бібліотеку потрібно в такому ж фізичному та психічному стані.

 

Звичайно ж, у «Живій бібліотеці» не буває безглуздих, незручних або гострих питань; так само немає місця для образ – словесних чи фізичних.

 

Чекаємо з 25 по 30 березня, щоденно з 14:00 до 19:00 на третьому поверсі «Будинку кіно» (вул. Саксаганького, 6).

 

«Жива бібліотека» - проект, що зачіпає серце та розум та міняє світосприйняття. Варто лише раз спробувати!

 

Всі новини ми повідомляємо також у події на ФБ.

 

До зустрічі!

 

Щиро,

Команда  «Живої бібліотеки»

МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
23–30
березня 2018
13
днiв до кінця прийому заявок

Завантажуйте мобільний додаток Docudays UA


Подай свій фільм!