Війна, мистецтво, уява та сновидіння

Тривалість
90’

Лекція-презентація проєкту Центру міської історії у Львові «Документування досвідів війни. Щоденники та сни війни» 


Від лютого 2022 року Богдан Шумилович, працівник львівського Центру міської історії та викладач Українського католицького університету, почав збирати із студент(к)ами культурологами/-инями щоденники війни. Частиною цих історій стали сни учасників та учасниць навчальної групи. Початковою тезою цієї ініціативи було переконання про те, що щоденники, як і сни, є важливими документами, що зберігають і фіксують емоційні стани людей, які в прямий чи опосередкований спосіб проживають трагічні події. В історіографії такі фіксовані свідчення ще з 1950-х років почали сприймати як особливий тип документів —  его-документи. У цій назві є важлива теза про те, що записаний (замальований, повіданий, наспіваний тощо) щоденник чи переказаний свідомо сон є суб’єктивним документом, який переповідається з перспективи певного его і при цьому залишається колективним надбанням. 


Сучасні вчені вирізняють щонайменше чотири теорії снів. Усі вони опрацьовують сни, які реалізуються в образах мистецьких творів — кінематографу чи образотворчого мистецтва. І саме про це буде розмова — як сни відображають світ і час, і чому троп сну є важливим у культурі й мистецтві.

Спікер: Богдан Шумилович, керівник освітніх проєктів Центру міської історії Центрально-Східної Європи, доцент кафедри культурології гуманітарного факультету УКУ. До професійних інтересів входять медіаісторія, медіамистецтво, візуальні студії та мистецтво 1980-х.


Зала «КЛАСІК»
Мова:
Неділя
04 червня 2023
18:00
21 МІЖНАРОДНИЙ ФЕСТИВАЛЬ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО КІНО ПРО ПРАВА ЛЮДИНИ
 31 — 9 
травня
червня 2024